Neden Saç Ekimi Yaptırmalıyım ?

Saç ekimine yaptığınız yatırım kalıcı ve doğal sonuçlar doğurur. Yok olan bir saç çizginiz veya yaygın saç dökülmeniz varsa ve kalıcı bir çözüm arıyorsanız, saç ekimi potansiyel bir çare sunabilir. Deneyimli ve yetenekli bir cerrah ve yüksek eğitimli sağlık personelleri tarafından yapıldığında, saç ekimi saç çizginizi eski haline getirebilir ve saçınızın geçmişte sahip olduğu hacmi ve yoğunluğu geri verebilir.
Saç dökülmesi, hem erkek hem de kadın olmak üzere binlerce insanı etkiler. Kalıtsal saç dökülmesi en yaygın neden olsa da, hormonlar, yanlış beslenme veya stres gibi birçok sebep de saç dökülmesini tetikleyebilir.

Donör bölgeden alınan saç kökleri saç dökülmesine karşı dirençlidir. Bunun anlamı, erkek tipi kellik veya diğer genetik bozukluklarda bile o bölgedeki saçlar dökülmeyeceğidir. Kökler yeni yerlerine taşındığında bile dökülmeye karşı dirençlerini sürdürürler. Bu da hayatınızın geri kalanında dökülmeyecek dolgun saçlara (veya sakal, bıyık veya kaşlara) sahip olacağınız anlamına gelir.